W dniach 24–25 maja 2019 roku odbędzie się w Łodzi Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Od bluesa do piosenki”. Konferencja odbędzie się na terenie Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

W konferencji „Od bluesa do piosenki” uczestniczyć będą wykonawcy, twórcy, muzycy, producenci oraz pracownicy naukowi z kraju i za granicy, którzy podejmą dyskusję na tematy związane z historią piosenki, jej stylistykami, walorami artystycznymi, produkcją muzyczną, uniwersalnością, czy wpływem na akulturację społeczeństw.

Sprawdź zajęcia dla dzieci w naszej szkole muzycznej:

Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 2-4 lat
Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 4-6 lat
Nauka gry na pianinie / keyboardzie (dla dzieci od 6 do 8 lat)
Nauka gry na skrzypcach (dla dzieci od 7 lat)
Nauka gry na gitarze (dla dzieci od 7 lat)
Nauka gry na flecie (dla dzieci od 7 lat)

Wśród zaproszonych gości znaleźli się artyści z Polski i zagranicy (m.in. Alexander J. Benz, Andre Danek, Nick Sinckler czy Maria Sadowska), dr hab. Janusz Szrom z Akademii Teatralnej w Warszawie, dr hab. Joanna Żółkoś-Zagdańska z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, dr Bartosz Jaśkowski z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dr Krystyna Stańko z Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz pedagodzy Akademii Muzycznej w Łodzi: prof. dr hab. Renata Danel, dr hab. Anna Kamalska, dr hab. Marek Rachoń, dr Monika Malec, mgr Sandra Jakubowiak.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Od bluesa do piosenki” skierowana jest przede wszystkim do studentów oraz wykładowców, ale mogą w niej uczestniczyć także wszyscy chętni. Koszt uczestnictwa w wykładach dla osób niezwiązanych z Akademią Muzyczną w Łodzi wynosi 50 zł. Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz rejestracyjny, znajdujący się tutaj.

– – – – – – – – – – – – – – – –
Źródło: Akademia Muzyczna w Łodzi