Nauka gry na gitarze klasycznej / ukulele

Gitara klasyczna – dla dzieci od 7 lat, młodzieży i dorosłych

Chcesz nauczyć się grać na gitarze utwory Bon Jovi’ego? A może marzysz o wykonaniu partity Bacha? Bez różnicy! Zapraszamy Cię do nauki gry na gitarze w naszej szkole! Nauka gry na gitarze dotyczy osób od 7 do 99 lat.

Uczestnicy podczas kursu gitarowego uczą się zarówno gry solowej, jak i zespołowej, gry opartej na zapisie nutowym, ale również na akordach i tabulaturach.

Nasze zajęcia gitarowe dodatkowo rozwijają słuch, poczucie rytmu, zapewniają rozwój umiejętności improwizacji oraz naukę akompaniamentu do śpiewanych piosenek. Dla najmłodszych uczniów przewidziane są również przeróżne zabawy umuzykalniające.

Uczestnicy już od początku nauki gry na gitarze poznają podstawowe dźwięki i akordy, dzięki którym po kilku pierwszych lekcjach potrafią zagrać proste piosenki.

Lekcje gitary są prowadzone metodą YAMAHA – panie nauczycielki prowadzące zajęcia są przeszkolone w centrali YAMAHA, posiadają doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu zarówno osób młodszych, jak i dorosłych, są również wszechstronne muzycznie, więc z pewnością z chęcią podzielą się swoją wiedzą o wykonywaniu nie tylko muzyki klasycznej, ale również szeroko pojętej muzyki rozrywkowej.

Zajęcia gitarowe prowadzone są w grupach dopasowanych wiekiem i poziomem umiejętności, dzięki czemu lekcje gitary pozwalają przekonać się czym jest gra zespołowa!

UKULELE

Poszerzyliśmy naszą ofertę programową o naukę gry na ukulele, które staje się coraz bardziej popularnym instrumentem ze względu na mniejszy rozmiar w porównaniu do gitary, a także ze względu na dużą łatwość gry, ponieważ ma tylko 4 struny. Nauka gry na ukulele to sama przyjemność – przyjdź i zobacz czy to instrument dla Ciebie!

 

Zajęcia grupowe lub indywidualne.
1 x w tygodniu po 55 minut.
Materiały – podręcznik + płyta CD