Nauka gry na gitarze klasycznej / ukulele

Gitara klasyczna – dla dzieci od 7 lat, młodzieży i dorosłych

Chcesz nauczyć się grać na gitarze utwory Bon Jovi’ego? A może marzysz o wykonaniu partity Bacha? Bez różnicy! Zapraszamy Cię do nauki gry na gitarze w naszej szkole! Nauka gry na gitarze dotyczy osób od 7 do 99 lat.

Uczestnicy podczas kursu gitarowego uczą się zarówno gry solowej, jak i zespołowej, gry opartej na zapisie nutowym, ale również na akordach i tabulaturach.

Nasze zajęcia gitarowe dodatkowo rozwijają słuch, poczucie rytmu, zapewniają rozwój umiejętności improwizacji oraz naukę akompaniamentu do śpiewanych piosenek. Dla najmłodszych uczniów przewidziane są również przeróżne zabawy umuzykalniające.

Uczestnicy już od początku nauki gry na gitarze poznają podstawowe dźwięki i akordy, dzięki którym po kilku pierwszych lekcjach potrafią zagrać proste piosenki.

Lekcje gitary są prowadzone metodą YAMAHA – panie nauczycielki prowadzące zajęcia są przeszkolone w centrali YAMAHA, posiadają doświadczenie pedagogiczne w nauczaniu zarówno osób młodszych, jak i dorosłych, są również wszechstronne muzycznie, więc z pewnością z chęcią podzielą się swoją wiedzą o wykonywaniu nie tylko muzyki klasycznej, ale również szeroko pojętej muzyki rozrywkowej.

Zajęcia gitarowe prowadzone są w grupach dopasowanych wiekiem i poziomem umiejętności, dzięki czemu lekcje gitary pozwalają przekonać się czym jest gra zespołowa!

UKULELE

Poszerzyliśmy naszą ofertę programową o naukę gry na ukulele, które staje się coraz bardziej popularnym instrumentem ze względu na mniejszy rozmiar w porównaniu do gitary, a także ze względu na dużą łatwość gry, ponieważ ma tylko 4 struny. Nauka gry na ukulele to sama przyjemność – przyjdź i zobacz czy to instrument dla Ciebie!

 

Zajęcia grupowe lub indywidualne.
1 x w tygodniu po 55 minut.
Materiały – podręcznik + płyta CD

NAUKA GRY NA GITARZE – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Gdzie odbywają się zajęcia z nauki gry na gitarze?
Zajęcia z nauki gry śpiewu / lekcje wokalu organizowane są przez Szkołę Muzyczną Yamaha w Łodzi odbywają się w dwóch lokalizacjach: przy ul. Milionowej 55 w Łodzi (obok Ordom-u) oraz przy ul. Mieczysławy Ćwiklińskiej 22 na łódzkim Widzewie
Czy każdy może nauczyć się grać na gitarze?

Tak, każdy może nauczyć się grać na gitarze! W naszej szkole oferujemy programy dostosowane do różnych poziomów zaawansowania, począwszy od absolutnych początkujących po zaawansowanych gitarzystów.

Czy potrzebuję jakiegoś wcześniejszego doświadczenia muzycznego?

Nie, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie muzyczne ani wcześniejsza umiejętność gry na gitarze. Nasze kursy są dostosowane do różnych poziomów, więc zarówno kompletni początkujący, jak i ci z pewnym doświadczeniem znajdą coś dla siebie.

Jakie są korzyści płynące z nauki gry na gitarze?

Nauka gry na gitarze może przynieść wiele korzyści, zarówno emocjonalnych, jak i fizycznych, na przykład:

  • rozwój umiejętności manualnych
  • poprawa koncentracji
  • wyrażanie kreatywności
  • poprawa pamięci
  • redukcja stresu
  • rozwój wytrwałośc
  • poprawa zdolności słuchowych:
  • budowanie pewności siebie
Czy potrzebuję własnej gitary, aby rozpocząć naukę?

Nie, nie musisz mieć własnej gitary na początek nauki. W naszej szkole mamy dostępne gitary do użytku podczas zajęć, więc możesz rozpocząć naukę nawet jeśli nie posiadasz własnego instrumentu. Jednak posiadanie własnej gitary do ćwiczeń w domu jest mocno rekomendowany w nauce gry na instrumentach muzycznych.

Czy istnieje możliwość występu na scenie po ukończeniu kursu?

Tak, nasza szkoła muzyczna organizuje różnego rodzaju wydarzenia i koncerty, na których nasi kursanci mają okazję do występu na scenie przed publicznością. Takie koncerty stanowią świetną okazję do zdobycia scenicznej pewności siebie i doświadczenia.