Czy warto uczyć dzieci gry na instrumentach? Oczywiście, że tak! Nauka gry na instrumentach nie tylko pozwala dzieciom na zdobycie nowych umiejętności, ale także pomaga im w rozwoju oraz w osiąganiu życiowych sukcesów.

Jak dowodzą wyniki badań naukowych gra na instrumentach muzycznych wpływa pozytywnie na rozwój mózgu, daje więc o wiele więcej niż kompetencje w dziedzinie muzyki. Muzykowanie wzmacnia kreatywność oraz wpływa pozytywnie na rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci. Dzieci potrafiące grać na instrumentach muzycznych osiągają lepsze wyniki w nauce matematyki oraz szybciej uczą się czytać. Pokazały to chociażby wyniki badań przeprowadzonych na amerykańskich uniwersytetach w  Wisconsin i Kalifornii. Według tychże badań, małe dzieci w wieku 3-4 lat po półrocznej nauce gry na pianinie, osiągały lepsze wyniki (aż o 34 procent!) w testach na inteligencję w porównaniu do dzieci pozbawionych możliwości nauki gry na instrumencie.

Sprawdź zajęcia dla dzieci w naszej szkole muzycznej:

Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 2-4 lat
Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 4-6 lat
Nauka gry na pianinie / keyboardzie (dla dzieci od 6 do 8 lat)
Nauka gry na skrzypcach (dla dzieci od 7 lat)
Nauka gry na gitarze (dla dzieci od 7 lat)
Nauka gry na flecie (dla dzieci od 7 lat)

Dzięki nauce muzyki dzieci rozwijają koncentrację, koordynację ręka-oko oraz zdolności motoryczne. Nauka gry na instrumentach muzycznych wzmacnia także cierpliwość, wytrwałość i pewność siebie dziecka. Muzyka wpływa więc pozytywnie na wiele aspektów rozwoju dziecka. Można powiedzieć, że dzięki nauce gry na instrumentach muzycznych zwiększają się szanse na to, że dziecko wyrośnie na mądrego i szczęśliwego dorosłego.

 

– – – – – –
Opracowano na podstawie: www.mamdziecko.interia.pl/wychowanie/news-jakie-cechy-u-dzieci-rozwija-gra-na-instrumentach,nId,719625