Zajęcia wokalne – zakładka 11

Drodzy Rodzice i Kochani Uczniowie!

Bardzo nam miło, że jesteście z nami w tych trudnych dla wszystkich czasach. Ograniczenia, nałożone na naszą Szkołę w związku z epidemią, stawiają przed nami wyzwanie. Podejmujemy tę rękawicę i przenieśliśmy się do Internetu. Dla nas wszystkich jest to nowa sprawa, ale mamy dobry plan. Liczymy mocno na Waszą współpracę.

Poniżej przedstawiamy wskazówki dotyczące nowego sposobu realizacji zajęć:

wyślij SMS-em swój adres e-mail na odpowiedni numer Szkoły wraz z podaniem swojego imienia i nazwiska :

887-732-654 – ul. Milionowa

535-352-320 – ul. Ćwiklińskiej.

Przekażę e-maile nauczycielom, aby mogli się z Wami kontaktować bezpośrednio, powiadamiając o nowych lekcjach, dostępnych na stronie internetowej. Nie będzie to typowy jednostronny instruktaż wideo, jakich pełno w sieci. Nasi nauczyciele są gotowi na interakcję z Wami. Będą sprawdzać postępy Uczestników i udzielać cennych wskazówek – docelowo w formie rozmów wideo poprzez aplikacje internetowe (Facebook Messenger/WhatsApp), tymczasowo zaś będzie się to odbywać poprzez e-maile.

Jak korzystać z wideo-lekcji?

 1. Odwiedź stronę www.szkolamuzycznalodz.pl i w górnej zakładce lekcje online wybierz numer kursu oraz hasło otrzymane tydzień temu SMSem (np. yamahaXXXX). W tym tygodniu również takie powiadomienie w sms otrzymacie.

  Nowe filmy i materiały będą dodawane co wtorek.

  Do każdej lekcji załączone są pliki mp3 i pdf, ułatwiające pracę Uczniom (np. podkład do fragmentu piosenki, tekst itp.). Proponujemy pobrać pliki audio na urządzenia, z których będzie można odtwarzać dźwięk dobrej jakości (np. wieża i pendrive, telefon). Do pracy polecamy słuchawki, zwłaszcza kiedy nie chcemy przeszkadzać innym domownikom! 😉

  Wideo można zatrzymać, przewijać, wielokrotnie odtwarzać – najważniejsze, by obejrzeć je do końca, aby nie zgubić ważnych informacji potrzebnych do późniejszego nagrania Ucznia. Tak, tak – ćwiczymy! Bardzo proste rzeczy, a jak potrzebne, by się rozwijać.

 2. Po przygotowaniu (nie mylić z jednokrotnym „prześpiewaniem”), nagraj swoje wykonanie w formie wideo (telefonem, kamerą, aparatem). Zadbaj szczególnie o jakość dźwięku – zapewnij sobie ciszę w miarę możliwości, by nagranie było czytelne dla nauczyciela.Co powinieneś(powinnaś) nagrać? W każdej wideo-lekcji jest praca domowa – tam nauczyciel wszystko wyjaśnia.
 3. Instrukcja dodania nagrania w serwisie Wetransfer.com (plik .pdf) znajduje się na stronie z lekcją. To, jak dotąd, jedyna sensowna droga, jaką można przesyłać duże pliki.
 4. Utwórz wiadomość e-mail, skierowaną teraz do szkoły (info@yamaha-lodz.pl) i skopiuj do niej link, który został wygenerowany przez serwis wetransfer.com po wgraniu pliku z nagraniem. Pani Agnieszka wkrótce się do Ciebie odezwie.
 5. Aby uszanować pracę nauczyciela, wyślij swoje nagranie do niedzieli włącznie. Nauczyciel też człowiek! – daj mu czas na sprawdzenie wyników Twojej pracy i udzielenie porad przed kolejną lekcją. Docelowo dążymy do tego by oprócz formy mailowej uruchomić rozmowy wideo, ale możliwe, że jeśli nauczysz się sprawnie poruszać w takim trybie, sam(sama) zdecydujesz, jaka forma jest dla Ciebie wygodniejsza.

 

TRZYMAMY KCIUKI I RZUCAMY SIĘ W WIR PRACY!!!

Instrukcja dodania nagrania w serwisie Wetransfer.com – tutaj

 

Zrób rozśpiewki i przesuń w dół, by przejść do lekcji!

Lekcja nr 2

Materiały do pobrania

Grupa A – Grenade – pianino melodia – pobierz

Grupa A – Grenade – karaoke slower version – pobierz

Grupa A – Grenade – karaoke fast version – pobierz

Grupa A i B – Hallelujah – akompaniament – pobierz

Grupa A i B – SOLFEŻ – pobierz

Materiały grupa A (plik .pdf) – kliknij tutaj

Poprzednia lekcja jest dostepna  tutaj