06 – Lekcja 3

Drodzy Rodzice i Kochani Uczniowie!

Bardzo nam miło, że jesteście z nami w tych trudnych dla wszystkich czasach. Ograniczenia, nałożone na naszą Szkołę w związku z epidemią, stawiają przed nami wyzwanie. Podejmujemy tę rękawicę i przenieśliśmy się do Internetu. Dla nas wszystkich jest to nowa sprawa, ale mamy dobry plan. Liczymy mocno na Waszą współpracę.

Poniżej przedstawiamy wskazówki dotyczące nowego sposobu realizacji zajęć:

Wyślij zaproszenie na profil Yamaha Bożena, na nim nauczyciele będą mogli się z Wami kontaktować bezpośrednio, powiadamiając o nowych lekcjach, dostępnych na stronie internetowej. Nie będzie to typowy jednostronny instruktaż wideo, jakich pełno w sieci. Nasi nauczyciele są gotowi na interakcję z Wami. Będą sprawdzać postępy Uczestników i udzielać cennych wskazówek – docelowo w formie rozmów wideo poprzez aplikacje internetowe (Facebook Messenger/WhatsApp).

 Jak korzystać z wideo-lekcji?

1. Odwiedź stronę www.szkolamuzycznalodz.pl i w górnej zakładce lekcje online wybierz numer kursu oraz hasło otrzymane tydzień temu SMSem (np. yamahaXXXX). W tym tygodniu również takie powiadomienie w sms otrzymacie.
Nowe filmy i materiały będą dodawane co wtorek.
Do każdej lekcji załączone są pliki mp3 i pdf, ułatwiające pracę Uczniom (np. podkład do fragmentu piosenki, tekst itp.). Proponujemy odtwarzać pliki audio na urządzeniach, z których będzie można odtwarzać dźwięk dobrej jakości (np. wieża i pendrive, telefon). Do pracy polecamy słuchawki, zwłaszcza kiedy nie chcemy przeszkadzać innym domownikom!
Wideo można zatrzymać, przewijać, wielokrotnie odtwarzać – najważniejsze, by obejrzeć je do końca, aby nie zgubić ważnych informacji potrzebnych do późniejszego nagrania Ucznia. Tak, tak – ćwiczymy! Bardzo proste rzeczy, a jak potrzebne, by się rozwijać.
2. Po przygotowaniu (nie mylić z jednokrotnym „prześpiewaniem”), nagraj swoje wykonanie w formie wideo (telefonem, kamerą, aparatem). Zadbaj szczególnie o jakość dźwięku – zapewnij sobie ciszę w miarę możliwości, by nagranie było czytelne dla nauczyciela.
3. Prześlij nagrania swoje lub swojego dziecka poprzez Fb lub w mailu korzystając z wetransfer.
4. Instrukcja dodania nagrania w serwisie Wetransfer.com (plik .pdf) znajduje się na stronie z lekcją. To, jak dotąd, jedyna sensowna droga, jaką można przesyłać duże pliki.
5. Utwórz wiadomość e-mail, skierowaną teraz do szkoły (info@yamaha-lodz.pl) i skopiuj do niej link, który został wygenerowany przez serwis wetransfer.com po wgraniu pliku z nagraniem. Pani Joanna wkrótce się do Ciebie odezwie.
6. Aby uszanować pracę nauczyciela, wyślij swoje nagranie do niedzieli włącznie. Nauczyciel też człowiek! – daj mu czas na sprawdzenie wyników Twojej pracy i udzielenie porad przed kolejną lekcją.

TRZYMAMY KCIUKI I RZUCAMY SIĘ W WIR PRACY!!!

Instrukcja dodania nagrania w serwisie Wetransfer.com – tutaj

Odtwarzacz muzyki:

Wlazł kotek na płotek - wolno


Wlazł kotek na płotek - szybko


Poprzednie lekcje

Lekcja 1 – tutaj

Lekcja 2 – tutaj