02

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Bardzo nam miło, że jesteście z nami w tych trudnych dla wszystkich czasach. Ograniczenia, nałożone na naszą Szkołę w związku z epidemią, stawiają przed nami wyzwanie. Podejmujemy tę rękawicę i przenieśliśmy się do Internetu. Dla nas wszystkich jest to nowa sprawa, ale mamy dobry plan. Liczymy mocno na Waszą współpracę.
Nie będzie to typowy jednostronny instruktaż wideo, jakich pełno w sieci. Nasi
nauczyciele są gotowi na interakcję z Wami. Będą sprawdzać postępy Uczestników i udzielać cennych wskazówek – docelowo w formie rozmów wideo poprzez aplikacje internetowe (Facebook Messenger/WhatsApp), tymczasowo zaś będzie się to odbywać poprzez e-maile.

Jak korzystać z wideo-lekcji?

  1. Odwiedź stronę www.szkolamuzycznalodz.pl i w górnej zakładce lekcje online wybierz numer kursu oraz hasło otrzymane tydzień temu SMSem (np. yamahaXXXX). W tym tygodniu również takie powiadomienie w sms otrzymacie.

Nowe filmy i materiały będą dodawane co wtorek.


Do każdej lekcji załączone są
pliki mp3 i pdf, ułatwiające pracę Uczniom (ścieżka dźwiękowa utworu, tekst, nuty). Proponujemy pobrać pliki audio na urządzenia, z których będzie można odtwarzać dźwięk dobrej jakości (np. wieża i pendrive, telefon).


Wideo można zatrzymać, przewijać, wielokrotnie odtwarzać – najważniejsze, by obejrzeć je do końca, aby nie zgubić ważnych informacji potrzebnych do późniejszego
nagrania Ucznia. Tak, tak – ćwiczymy, to potrzebne, by się rozwijać.

  1. Po przygotowaniu się, nagraj swoje wykonanie w formie wideo (telefonem, kamerą, aparatem). Zadbaj szczególnie o jakość dźwięku – zapewnij sobie ciszę w miarę możliwości, by nagranie było czytelne dla nauczyciela.

  2. Instrukcja dodania nagrania w serwisie Wetransfer.com (plik .pdf) znajduje się na stronie z lekcją. To, jak dotąd, jedyna sensowna droga, jaką można przesyłać duże pliki.

  1. Utwórz wiadomość e-mail, skierowaną do szkoły (info@yamaha-lodz.pl) i skopiuj do niej link, który został wygenerowany przez serwis wetransfer.com po wgraniu pliku z nagraniem. Pani Paulina wkrótce się do Ciebie odezwie.

  1. Aby uszanować pracę nauczyciela, wyślij swoje nagranie do niedzieli włącznie. Nauczyciel też człowiek! – daj mu czas na sprawdzenie wyników Twojej pracy i udzielenie porad przed kolejną lekcją. Docelowo dążymy do tego by oprócz formy mailowej uruchomić rozmowy wideo, ale możliwe, że jeśli nauczysz się sprawnie poruszać w takim trybie, sam(sama) zdecydujesz, jaka forma jest dla Ciebie wygodniejsza.

TRZYMAMY KCIUKI I RZUCAMY SIĘ W WIR PRACY!!!

Instrukcja dodania nagrania w serwisie Wetransfer.com – tutaj

Materiały do lekcji

Odtwarzacz muzyki:

Pitbull ft. Christina Aguilera - Feel This Moment


Pitbull ft. Christina Aguilera - Feel This Moment - pobierz plik

Lekcja 1

Materiały do lekcji