Nauka gry na instrumentach muzycznych

zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych w szkole muzycznej yamaha w Łodzi

Instrumenty muzyczne. Tu dowiesz się jaki instrument wybrać i gdzie kupić pierwszy instrument.

KEYBOARD

Zwykle osoby pragnące zapisać się do naszej Szkoły, wiedzą na jakim chciałyby uczyć się grać instrumencie. Zadaniem nauczycieli jest wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, przy uwzględnieniu ich predyspozycji i wymogów programowych.

Tu niezwykle pomocna jest Lekcja Próbna, którą proponujemy wszystkim zainteresowanym. Z jednej strony jest ona formą prezentacji metody nauki, z drugiej - okazją dla Nauczyciela do wnikliwej obserwacji uczestnika i zbudowania modelu harmonijnego rozwoju przyszłego ucznia.

Lekcja Próbna ułatwia również podjęcie decyzji , co do wyboru instrumentu, osobom niezdecydowanym.

Szkoła wyposażona jest w instrumenty firmy YAMAHA. Posiadanie przez ucznia keyboardu YAMAHA stwarza mu duży komfort biorąc pod uwagę obsługę instrumentu, jakość brzmienia.

Nie jest konieczne, by był to ten sam model, na którym pracuje w szkole. Nie ma też żadnych przeszkód, by był to instrument innej firmy.

GITARA

Szkoła wyposażona jest w instrumenty firmy YAMAHA.

Program zakłada pracę na gitarach klasycznych (nylonowe struny) oraz gitarach elektrycznych i basowych.

Przy zakupie instrumentu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość gitary, brzmienie (czy nie brzęczy), strój (czy stroi we wszystkich pozycjach) oraz komfort gry (odpowiednia wysokość strun w stosunku do gryfu).

Niezbędny do nauki gry na gitarze jest podnóżek oraz pulpit na nuty. Umożliwiają one grę we właściwej pozycji. Na wyposażeniu gitarzysty powinny się również znaleźć : stroik , kapodaster, metronom, korbka do zmiany strun.

Jak dobrać instrument muzyczny

Wybieramy KEYBOARD

Konieczna jest 61. klawiszowa klawiatura dynamiczna, najlepiej : naturalne brzmienia. Nie wolno pracować na instrumencie, którego klawisze mają mniejszy rozmiar od standardowych. Należy zwrócić uwagę na aranżację automatycznych akompaniamentów oraz jakość brzmienia instrumentu.

Wybieramy GITARĘ

Ze względu na wielkość gitary dzielimy na (od najmniejszej do największej):
gitara pełnowymiarowa o standartowej menzurze 650 mm.
O doborze instrumentu ze względu na wielkość decyduje:
- wzrost dziecka,
- postura,
- wielkość dłoni.

Umiejętnie dopasowany instrument umożliwia dziecku harmonijny rozwój – dorastanie z gitarą. W przypadku dzieci są to instrumenty przejściowe, dostępne w cenie już od ok. 200 zł.

Gitary docelowe, pełnowymiarowe są zróżnicowane cenowo, z uwagi na rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane.

Gdzie kupić odpowiedni instrument

Nauczyciele naszej szkoły doradzą Państwu jaki kupić instrument najbardziej optymalny dla Państwa dziecka.

Zapisy do Szkoły Muzycznej Yamaha w Łodzi: cały rok
88-77-32-654

Program nauczania:

Zajęcia dla dzieci 2-6 lat

W Szkole Muzycznej Yamaha w Łodzi prowadzimy
indywidualne zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 2-6 lat

Keyboard i Pianino

Nauka gry na keyboardzie i pianinie (dzieci, młodzież, dorośli)

Gitara

Nauka gry na gitarze. Gitara klasyczna, elektryczna, basowa.

Skrzypce

Nauka gry na skrzypcach Indywidualne zajęcia muzyczne dla dzieci 2-6 lat

Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne zajęcia plastyczne i edukacyjne

Śpiew

Lekcje śpiewu śpiew

Perkusja

Nauka gry na perkusji perkusja

Rytmika

Zajęcia z rytmiki dla dzieci Rytmika dla dzieci.

Pozostałe instrumenty

Nauka gry na instrumentach Uczymy także gry na ....

Ważne informacje:

Zapisy do szkoły - przez cały rok

Tylko u nas : 1 lekcja= 55 min.

Zajęcia dla dzieci, młodzieży,

Zajęcia dla dorosłych,

Szeroki wybór programów,

Lekcja próbna gratis,